PSYCHOTERAPIA w Warszawie dla każdego. Profesjonalna obsługa pacjentów. Katarzyna Pawluk pomoże Ci wyjść z każdej opresji dzięki CENTRUM TERAPII I SZKOLEŃ w Warszawie.

Centrum Terapii i Szkoleń powstało z pasji do pomagania ludziom.

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.com. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

 

tel. +48 535-165-235

katarzynawitczak@op.pl

 

Adres:

ul. Koszykowa 3/188,  
00-564 Warszawa.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Niedziela: 8:00 - 21:00

Czym stresujemy się w pracy?

 

Stres towarzyszy każdemu z nas niemal każdego dnia. Można go wręcz nazwać chorobą obecnych czasów. Nie da się od niego uwolnić ani w życiu prywatnym, ani zawodowym. Wbrew różnym prognozom, według których dzięki rozwojowi technologicznemu mieliśmy pracować coraz mniej, praca pochłania coraz większą część doby, a „kult nadgodzin” staje się powszechnym pojęciem.

Przeciążenie spowodowane zbyt długim czasem pracy oraz zbyt dużą liczbą obowiązków to jeden z wielu stresorów, związanych z aktywnością zawodową. Nierzadko odczuwamy strach i niepewność, kiedy polecenia wydawane przez przełożonego są dla nas niejasne lub wtedy, gdy nie możemy liczyć na informację zwrotną, dotyczącą wykonanych przez nas zadań, od szefa bądź współpracowników. Negatywny stres jest także częstym efektem złej atmosfery w pracy, ciągłej rywalizacji między pracownikami czy też rozmaitych zmian – warunków pracy, stanowiska, czy zakresu odpowiedzialności. Wreszcie, wielu z nas spędza sen z powiek widmo zwolnienia z pracy.

 

Objawy stresu w pracy

 

Stres szkodzi zdrowiu. O ile sporadyczne sytuacje, w których odczuwamy dyskomfort nie są bardzo szkodliwe, stres długotrwały jest czymś, czego nie powinniśmy bagatelizować. Nasze ciało daje nam znać o tym, że powinniśmy zareagować, za pomocą różnych symptomów, takich jak problemy z koncentracją, obniżenie odporności, trudności z zasypianiem, bóle i napięcia, a nawet poprzez tak poważne zmiany w strefie zdrowia jak nerwica, depresja, zawał czy udar.

 

Jak radzić sobie ze stresem w pracy?

 

Zidentyfikowanie problemu to pierwszy, ważny krok w walce z długotrwałym stresem w pracy. Następnie, należy zastanowić się nad tym, jakie są przyczyny naszego stresu i co możemy zrobić, by unikać nerwowych sytuacji. Niestety, nie jest możliwe całkowite usunięcie stresu ze swojego życia, dlatego warto stworzyć sobie własny plan naprawczy, który pozwoli radzić sobie ze stresem, którego nie udało się wyeliminować oraz wyleczyć skutki. Pomocne w radzeniu sobie ze stresem w pracy mogą się okazać takie sposoby jak: spacerowanie oraz wszelka aktywność fizyczna, a także oddawanie się naszemu hobby. Wyzwoleniu endorfin sprzyja również słuchanie ulubionej muzyki czy relaksująca kąpiel. Nie należy zapominać także o prawidłowej diecie oraz piciu dużej ilości wody – odwodniony organizm produkuje więcej kortyzolu, czyli hormonu stresu. Warto natomiast zrezygnować z kawy oraz z alkoholu, który może chwilowo pomóc w rozluźnieniu, ale w dalszej perspektywie spowoduje jeszcze większy stres, a także szereg innych problemów zdrowotnych. Równolegle, warto także skorzystać z pomocy specjalisty – psychologa lub psychoterapeuty, który podejdzie do nas indywidualnie i pomoże poradzić sobie z problemem stresu w pracy.

 

Czy stres w pracy dotyczy także Ciebie? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i umów się na wizytę. Jesteśmy po to, by Ci pomóc!

 

W jaki sposób radzić sobie ze stresem w pracy?

30 września 2019
Jeżeli w Twojej firmie dużo pracowników ma problemy ze stresem, to oznacza, że twoja firma musi skorzystać ze współpracy z dobrą psychoterapeutką. Trudno znaleźć lepszą psychoterapeutkę w Warszawie niż Katarzyna Pawluk, która ma ogromne doświadczenie w pomaganiu innym.
PSYCHOTERAPIA w Warszawie dla każdego. Profesjonalna obsługa pacjentów. Katarzyna Pawluk pomoże Ci wyjść z każdej opresji dzięki CENTRUM TERAPII I SZKOLEŃ w Warszawie.