PSYCHOTERAPIA w Warszawie dla każdego. Profesjonalna obsługa pacjentów. Katarzyna Pawluk pomoże Ci wyjść z każdej opresji dzięki CENTRUM TERAPII I SZKOLEŃ w Warszawie.

Centrum Terapii i Szkoleń powstało z pasji do pomagania ludziom.

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.com. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

 

tel. +48 535-165-235

katarzynawitczak@op.pl

 

Adres:

ul. Koszykowa 3/188,  
00-564 Warszawa.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Niedziela: 8:00 - 21:00

Okres dorastania to duże wyzwanie zarówno dla nastolatków jak i dla ich rodziców. To czas, w którym nasze pociechy potrzebują wsparcia ze strony dorosłych. Nastolatek widzi świat czarno-biały. Rolą otaczających go dorosłych jest tłumaczenie mu jego rzeczywistości, by dostrzegł odcienie szarości. A sytuacje stresowe, które przeżywa każdy człowiek, by traktował jako „lekcje życia” uczące go relacji społecznych oraz sposobów radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

 

Co wywołuje u nastolatka stres?

 

Po pierwsze  są to różne sytuacje związane głównie ze szkołą ale również z relacjami wśród rówieśników. Dla tego okresu najważniejsza jest dla nastolatka akceptacja rówieśników. Po drugie jest to trudny okres dla nastolatka ponieważ debiutuje w roli dorosłego, czyli kogoś kto stara się sam radzić sobie z niepokojem. Nastolatka należy wspierać towarzysząc mu i tłumacząc mu otaczający go świat. Dla nastolatka nadal ważne są wartości rodzic ów, ale również ceni on wartości, które obserwuje u grupy rówieśniczej ważnej dla niego. Na bazie obserwacji nastolatek kształtuje własne poczucie tożsamości.

 

Sytuacje stresowe u nastolatków: szkoła, rodzina, przyjaciele.

 

Czego oczekuje nastolatek?

 

Nastolatek nadal oczekuje naszej uwagi i pełnej akceptacji. Ważne jest dla niego byśmy jego problemy traktowali z powagą. Ważne jest też, abyśmy wznawiali i podtrzymywali jego motywację do realizacji różnych zadań. Należy tłumaczyć różnice między ludżmi , by nastolatek miał świadomość jak wiele różnych ścieżek może być w życiu.


Co czują rodzice nastolatka?

 

Okres dorastania nastolatka bywa trudny dlatego ważne jest, abyśmy zadbali również o siebie. Czas jaki poświęcają wzajemnie sobie rodzice nastolatka będzie stanowić ich podstawę funkcjonowania w szczególnie trudnym okresie oraz wtedy, gdy w przyszłości dziecko opuści gniazdo rodzinne.

 

 

Świat nastolatka

28 października 2019
Co wywołuje u nastolatka stres? To pytanie jest bardzo skomplikowane, ale pomóc może w tym dobry psycholog. Rozmowa z drugim człowiekiem jest istotna.? Na te pytania
PSYCHOTERAPIA w Warszawie dla każdego. Profesjonalna obsługa pacjentów. Katarzyna Pawluk pomoże Ci wyjść z każdej opresji dzięki CENTRUM TERAPII I SZKOLEŃ w Warszawie.