PSYCHOTERAPIA w Warszawie dla każdego. Profesjonalna obsługa pacjentów. Katarzyna Pawluk pomoże Ci wyjść z każdej opresji dzięki CENTRUM TERAPII I SZKOLEŃ w Warszawie.

Centrum Terapii i Szkoleń powstało z pasji do pomagania ludziom.

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.com. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

 

tel. +48 535-165-235

katarzynawitczak@op.pl

 

Adres:

ul. Koszykowa 3/188,  
00-564 Warszawa.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Niedziela: 8:00 - 21:00

Miłość to tylko słowo zanim nie nada mu się znaczenia, zanim je zrozumiemy, to musimy doświadczyć kilku życiowych lekcji.

 

Najczęściej miłość, która spotyka nas w młodym wieku to miłość wyidealizowana, wydaje się być jak z bajki. Wchodzimy w to uczucie z  przekonaniem, że będzie to nasza jedyna miłość, nie zwracając uwagi na to, że nie zawsze czujemy się w niej do końca dobrze. Wtedy wydaje nam się, że musimy przełknąć nasze osobiste przekonania, w imię uczucia, które nam się przydarzyło, ponieważ głęboko wierzymy, że taka właśnie jest miłość. Na tym etapie, to jak inni nas postrzegają, jest ważniejsze niż to, co naprawdę czujemy.

 

Druga miłość, czyli trudna miłość 😉 najczęściej uczy nas, kim jesteśmy i jak często chcemy jej doświadczać. Jest to rodzaj  miłości, która boli, czy to przez kłamstwa czy manipulacje ale boli. Myślimy, że dokonujemy innych wyborów, i że ta pierwsza czegoś nas nauczyła, ale w rzeczywistości jest inaczej.

 

Nasza druga miłość może stać się często powtarzalnym cyklem, ponieważ myślimy, że jej zakończenie będzie inne niż zwykle. Jednak za każdym razem, kiedy próbujemy, kończy się gorzej niż przedtem. Czasem jest niezdrowa, niezrównoważona lub narcystyczna. Przynosi wysokie stężenie dramatu w związku. Właśnie to sprawia, że jesteśmy uzależnieni od jej fabuły.

 

To emocjonalny rollercoaster, pełen skrajnych wyzwań i upadków, w których trzyma się dna, oczekując bycia na powierzchni. Przy tym rodzaju miłości, starania, by mogła ona funkcjonować, stają się ważniejsze od tego, czy rzeczywiście powinna istnieć.

 

Trzecia miłość, która przychodzi tak łatwo, że nie wydaje się możliwa. Jest to rodzaj więzi, której nie można wyjaśnić, ponieważ nigdy jej nie planowaliśmy. To miłość, w której spotykamy się z kimś i wszystko zaczyna pasować- nie ma wyidealizowanych oczekiwań co do tego, jak ta osoba powinna postępować ani też nie ma presji, aby stać się kimś innym.

 

Akceptujemy to, kim jesteśmy,  kim jest ta druga osoba. To miłość, która ciągle puka do naszych drzwi, niezależnie od tego, ile czasu potrzebujemy, żeby ją wpuścić.

 

Oczywiście każdy z nas jest inny, być może nie wszyscy doświadczyli tych rodzajów miłości w swoim życiu, może dzieje si e tak tylko dlatego, że nie są na nią gotowi. W rzeczywistości musimy naprawdę nauczyć się,  czym jest miłość, zanim będziemy  mogli zrozumieć, co tak naprawdę znaczy. Niektórzy potrzebują całego życia, aby nauczyć się każdej z tych lekcji, czasem, jeśli mamy szczęście, może to ich jedyna miłość aż do ostatniego oddechu 😊

 

To jest prawdziwa akceptacja nas takimi, jakimi jesteśmy! To właśnie jest miłość 😊 i tego z całego serca Wam życzę !!!!

 

 

Każda miłość w życiu jest inna

12 października 2020
Dotyk w życiu człowieka. Skorzystaj z porad psychologa dla dzieci w Warszawie
PSYCHOTERAPIA w Warszawie dla każdego. Profesjonalna obsługa pacjentów. Katarzyna Pawluk pomoże Ci wyjść z każdej opresji dzięki CENTRUM TERAPII I SZKOLEŃ w Warszawie.