PSYCHOTERAPIA w Warszawie dla każdego. Profesjonalna obsługa pacjentów. Katarzyna Pawluk pomoże Ci wyjść z każdej opresji dzięki CENTRUM TERAPII I SZKOLEŃ w Warszawie.

Centrum Terapii i Szkoleń powstało z pasji do pomagania ludziom.

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.com. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

 

tel. +48 535-165-235

katarzynawitczak@op.pl

 

Adres:

ul. Koszykowa 3/188,  
00-564 Warszawa.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Niedziela: 8:00 - 21:00

Zbliża się rok szkolny i w związku z tym Wasze dzieci mogą odczuwać stres. Czy widziecie Państwo, że Wasza pociecha nie ma ochoty, a wręcz czuje lęk przed pójsciem do szkoły? Może to być lęk początkujący fobie szkolną.

 

Na fobię szkolną cierpi już 15% dzieci i młodzieży, które czują lęk przed pójściem do szkoły. Częściej zapadają na nią dziewczynki niż chłopcy. Jest ona  spowodowana przemocą psychiczną lub fizyczną, które dzieci zaznają głównie w środowisku rówieśniczym. Dzieci unikają pójścia do szkoły. Na samą myśl  o szkole  robią się smutne i poważne. Często nie mają odwagi powiedzieć dlaczego tak się czują. Czasami są pod wpływem tak dużego stresu, że ich myśli są zablokowane i potrzebny jest im czas, aby zacząć rozmawiać. Bardzo ważne jest, aby  szybko zorientować się, że dziecko odczuwa lęk. Dlatego dobrze jest znać objawy fobii szkolnej. Objawami są oprócz unikania szkoły, czerwienienie się, przyśpieszone bicie serca, problemy z oddychaniem, duszności, drżenie mięśni rąk i nóg, nadmierna potliwość, nudności, bóle brzucha, biegunka. 

 

Wówczas należy udać się do specjalisty w celu konsultacji. A następnie rozpocząć terapię rodzinną i indywidualną. To ile czasu będzie trwała terapia zależy od wielu czynników. Ponieważ są dzieci bardziej i mniej skryte ale również i takie, które mają więcej rzeczy do przepracowania niż sam lęk. W oparciu o współpracę terapeuty z  Rodziną dziecko otrzymuje odpowiednią pomoc.

 

OBECNIE PROWADZIMY ZAPISY NA SZKOLENIE DLA RODZICÓW DOTYCZĄCE FOBII SZKOLNEJ. DOWIECIE SIĘ PAŃSTWO JAK JĄ ROZPOZNAĆ I W JAKI SPOSÓB WESPRZEĆ SWOJE DZIECKO. UZYSKACIE WIELE INFORMACJI,KTÓRE BĘDZIECIE MOGLI WYKORZYSTAĆ W PRAKTYCE

 

 

Fobia szkolna

16 września 2019
Porady dla rodziców dzieci rozpoczynających szkołę w tym roku w Warszawie i okolicach
PSYCHOTERAPIA w Warszawie dla każdego. Profesjonalna obsługa pacjentów. Katarzyna Pawluk pomoże Ci wyjść z każdej opresji dzięki CENTRUM TERAPII I SZKOLEŃ w Warszawie.